Prof. Dr. Umut Barbaros

Genel Cerrahi
Değerlendirme
0 Soru      3 Görüş
Konum
Atatürk Mh. Ertuğrul Gazi Sk. Metropol İstanbul Sitesi A-1 Blok Kat:52 Daire: 651 Ataşehir–İstanbul
Haritada Göster

Hakkında

Prof. Dr. Umut Barbaros 1997 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmasını takiben, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda ihtisasını tamamlayarak Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur ve 2005 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda kadrolu olarak çalışmaktadır.

2006 yılında İtalya’da bir yıl süre ile modern teknoloji ve minimal invaziv cerrahi fellowshipliği yapan Dr. Barbaros’un mesleki ilgi alanları arasında laparoskopik ve robotik cerrahi, konvansiyonel ve minimal invaziv endokrin cerrahisi (tiroid, paratiroid, adrenal ve pankreas) ve bariatrik cerrahi yer almaktadır.

Hakemli dergilerde yayınlanmış 100’den fazla makalesi ve 15 kitap çevirisi bulunan Dr. Barbaros, aynı zamanda literatürde ilk kez tek kesiden splenektomi ve pankreatektomi ameliyatlarını gerçekleştirmiştir.

Bir çok cerrahi kongrede konuşmacı olan Dr. Barbaros, aynı zamanda European Association of Endoscopic Surgery, International Federation for the Surgery of Obesity & Metabolic Disorders, European Society of Endocrine Surgery gibi birçok Cerrahi Derneğine üyedir.

Klinik Fotoğrafları

Eğitim

  • İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
    Uzmanlık Eğitimi - 2003
  • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi
    Üniversite - 1997

Deneyim

  • Prof. Dr. Umut Barbaros Özel Muayenehanesi, 2020

Görüşünüzü Yazın

Lütfen uzmanı değerlendirin. Uzmanı değerlendirin.

Görüşler

G
Ga. K.
22 Şub 2021
Hayatımı değiştiren, iç huzuruma kavuşmamı sağlayan canım doktorum, iyi ki sizi tanıdım. Sayenizde özlem duyduğum bir çok şeye kavuştum. Oğlumla koşabilmek, rahatlıkla kıyafet bulabilmek, kilonun verdiği ağrılarımdan kurtulmak, özgüvenimle tekrar tanışmak... Şimdilik sayabildiklerim... 2017 Şubat’ta ameliyat oldum, 42 kg’ı 1 sene içinde verdim. İdeal kilomla bir senedir yaşıyorum. Ekibiniz ve siz iyi ki varsınız...
İ
İn. H.
22 Şub 2021
tüp mide ameliyatı sonrası 6 ayda bana 32 kg verdirip moralimi tavan yaptıran cerrah.. açık sözlü, net, mütevazı doktorum benim.. Umut Hoca ve ekibine sonsuz teşekkürler..İyi ki varsınız..
B
Ba. İ.
22 Şub 2021
Her zaman bir doktor gibi değil bir abi gibi yaklaşıp hastaya güven veriyor.Kendisine obezite cerrahi ameliyatı oldum.Eski halimden eser yok şimdi, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası takibi ve ilgisinden çok memnun kaldım. 2 yılda 40 kilo verdim.