Op. Dr. Süleyman Eserdağ

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Değerlendirme
0 Soru      0 Görüş
Konum
Valikonağı Caddesi, No:52/7 Nişantaşı, İstanbul.
Haritada Göster

Hakkında

Dr. Süleyman Eserdağ 1986 yılında İzmir Fen Lisesi’nden, 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıpta Uzmanlık Sınavında (TUS) başarılı olarak Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum asistanlığına başladı. 1997’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu. Atandığı Kazan Devlet Hastanesi’nde "Başhekim ve Sağlık Grup Başkanlığı" görevlerinde bulundu. 2002 yılında yeniden atandığı Zekai Tahir Burak Hastanesi'nde yüksek riskli gebelikler ve tüp bebek kliniklerinde çalıştı.

2006 yılında Hipnoterapi sertifikası (Yeditepe Üniversitesi) sahibi oldu. Dr. Eserdağ 2008 yılında çalışmış olduğu hastaneden ayrılarak kendi kliniklerinde tam zamanlı olarak çalışmaya başladı.

2014 yılında Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) ve Avrupa Seksoloji Federasyonu (EFS) tarafından düzenlenen 'board' sınavını geçerek 'fellow' (Akademi üyesi) seviyesinde "cinsel terapist" unvanına sahip ülkemizin ilk jinekologlardan oldu.

Dr. Eserdağ 2003 yılından bu yana vajinismus sorunu yaşayan binlerce hastayı kliniklerinde kabul etti. 2015 yılında ülkemizde vajinismus konusunda bir ilki gerçekleştirerek Hera Vajinismus Tedavi, Eğitim ve Araştırma Derneği'ni kurdu. Bu dernek vajinismus konusunda özgün olarak çalışan ülkemizdeki ilk sivil toplum örgütü oldu. Pek çok hekim ve sağlık profesyonellerine cinsel tedaviler ile ilgili eğitimler verdi.

2013 yılında Aile Danışmanlığı Sertifikası ile "Aile Danışmanı" oldu (Gazikent Üniversitesi).

Dr. Süleyman Eserdağ’ın diğer bir ilgi alanı da "Kozmetik Jinekoloji" kapsamında yer alan genital bölge estetik ameliyatları ve ameliyat dışı operasyonlarıdır. Bu konuda Avrupa ve ABD’de dünya lideri pek çok otörle çalışma imkanı oldu. Prof Adam Ostrzensky (Florida/ABD- 2011),ECAMS (Atina/Yunanistan- 2015),Dr. Red Alinsod (Kalifornia/ABD- 2016) eğitim aldığı kurum ve mentörlerin bazılarıdır. Kozmetik jinekoloji konusunda labioplasti (iç ve dış dudak estetiği),vajinoplasti (vajinal daraltma),perineoplasti (perine onarımı),genital bölge lazer, radyofrekans (RF) uygulamaları özel çalışma alanlarıdır.

Dr. Süleyman Eserdağ 2015 yılı şubat ayında, ülkemizde bir ilki başararak, alanında dünyadaki en büyük fakültelerden İrlanda merkezli ECAMS- Avrupa Estetik Tıp ve Cerrahi Fakültesi'ne "senior fakülte üyesi" olarak kabul edildi. 2017 yılına kadar bu fakültede "Genital Estetik Bölüm Başkanı" ve "Genital Bölge Estetiği Uluslararası Eğitmeni" oldu. Bu fakülte bünyesinde "Kozmetik Jinekoloji ve Seksoloji" alanlarında dünyanın 5 kıtasından yüzlerce hekime pek çok uluslararası hands on kurs ve work-shop'lar düzenledi. 2016 yılındaki eğitimlerini Avusturya'nın başkenti Viyana'ya taşıdı.

Dr. Eserdağ 2017 yılında Uluslararası Estetik Genital Cerrahi ve Seksoloji Derneği'ni (International Society of Aesthetic Genital Surgery and Sexology- ISAGSS) derneğini kurdu.

Halen bu derneğin başkanlık görevini sürdürmekte ve ISAGSS adına eğitimler vermektedir. Diğer taraftan Londra merkezli International Association of Aesthetic Gynecology and Sexual Wellness bilimsel komitesindedir.

Dr. Süleyman Eserdağ halen İstanbul Nişantaşı'ndaki kliniğinde hastalarını kabul etmektedir. Vajinismus başta olmak üzere, kadın ve erkeklerdeki cinsel problemler, cinsel istek ve orgazm problemleri, genital bölge estetik ameliyatları, lazer ve RF uygulamaları özel çalışma alanındadır.

Yayınlanmış çok sayda bildiri, poster ve tıbbi makalesi mevcuttur. İleri düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. Genital estetik ve cinsel tedaviler konusunda pek çok ulusal ve uluslararası toplantıya konuşmacı, özel davetli ve oturum başkanı olarak davet edilmektedir.

Klinik Fotoğrafları

Eğitim

  • Dokuz Eylül Üniversitesi
    Üniversite - 1992
  • İzmir Fen Lisesi
    Lise Eğitimi - 1986

Deneyim

  • Op. Dr. Süleyman Eserdağ Muayenehanesi, 2008-Halen
  • Zekai Tahir Burak Hastanesi, 2002

Görüşünüzü Yazın

Lütfen uzmanı değerlendirin. Uzmanı değerlendirin.