Prof. Dr. Mehmet Murat Naki

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Değerlendirme
0 Soru      0 Görüş
Konum
Harbiye, Mim Kemal Öke Cd. No:11, 34367 Şişli / İstanbul
Haritada Göster

Hakkında

Prof. Dr. M. Murat Naki, 1972 yılında Kars’ta doğdu. İlk öğrenimine Kars’ta başladıktan sonra, orta ve lise öğrenimini Erzurum Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni kazandı. Tıp eğitimini tamamlayarak, Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ne asistan olarak başladı. Aynı klinikte 5 yıllık başasistanlık sürecinde; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Jinekolojik Onkoloji Bilim Dalı’nda klinik gözlemci ve araştırmacı olarak ve New York’ta Memorial Sloan-Kettering Cancer Center’da klinik gözlemci ve araştırmacı olarak bulundu.

Sonrasında Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bilimsel aktivitelerine devam etti. Sağlık Bakanlığı tarafından açılan sınavla Klinik Şefi ünvanıyla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ni kurdu. Sağlık Bakanlığı’nın uygun görülen uzmanların yandal eğitimi verebilmeleri açısından başlattığı yandal sertifikasyon programında 2011 yılında “Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi” yandal uzmanı olmaya hak kazandı.

Bulunduğu her üç klinikte sayısız asistan yetiştirmiş olan Prof. Dr. M. Murat Naki, başvurduğu Doçentlik sınavını da başarıyla geçerek, 2012 yılında Üniversite Doçenti ünvanı aldı.

Klinik Fotoğrafları


Görüşünüzü Yazın

Lütfen uzmanı değerlendirin. Uzmanı değerlendirin.