Prof. Dr. Halil Tuğtepe

Çocuk Cerrahisi
Değerlendirme
1 Soru      9 Görüş
Konum
Işıklar Cad. Şenlik Sk. No:14/2 Ataşehir/İstanbul
Haritada Göster

Hakkında

Prof. Dr. Halil Tuğtepe, Çocuklarda Mesane ve Bağırsak Bozuklukları Merkezi'nin kurucusu olup özel kliniğinde hastalarına hizmet vermektedir.

Klinik Fotoğrafları

Eğitim

 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD
  Uzmanlık Eğitimi - 1994 - 2000
 • Marmara Üniv. Tıp Fakültesi (İng.)
  Üniversite - 1985 - 1992
 • Ankara Lisesi
  Lise - 1982 - 1985
 • Burdur Cumhuriyet Lisesi
  Lise - 1980 - 1982
 • Lüleburgaz Ortaokulu
  Ortaokul - 1979 - 1980
 • Lüleburgaz Emrullah Efendi İlkokulu
  İlköğretim - 1977 - 1979
 • İzmit Ulugazi İlkokulu
  İlköğretim - 1974 - 1977

Deneyim

 • Tuğtepe Çocuk Ürolojisi ve Cerrahisi, 2019 - Halen
 • Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD - Profesör, 2019 - Halen
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD - Çocuk ürolojisi Bilim Dalı - Profesör, 2014 - 2019
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD - Çocuk ürolojisi Bilim Dalı - Doçent, 2008 - 2014
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD - Yrd. Doç., 2002 - 2008
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi ABD - Uzmanlık, 2000 - 2002
 • Gedikbulak Köyü, Van, 1993 - 1994

Görüşünüzü Yazın

Lütfen uzmanı değerlendirin. Uzmanı değerlendirin.

Görüşler

N
Nu. U.
26 Mar 2021
Halil Hoca sorunun pelvik taban kaslarından kaynaklandığını ve 10-15 fizik tedavi seansı ile sorunu çözebileceğimizi söyledi. Zaman zaman azalan, kesilen ama bir süre sonra tekrarlayan şikayetler nedeniyle hem oğlumuzun, hem de biz ebeveynlerin psikolojileri bozulmuş aramızda çatışma ortamına dönüşmüştü. Doktorumuz Halil Tuğtepe’ye ve onun gözetiminde fizik tedavi sürecimizi gerçekleştiren ve bizlere verdiği ev ödevleriyle tedavi sürecini hızlandırmamıza yardımcı olan Fizyoterapistimiz Tuğçe Atalay’a çok teşekkür ederiz. Bu hafta 11.seansımız tamamlandı ve geldiğimiz nokta, %90 seviyesinde alta kaçırma şikayetlerimiz bitmek üzere. İlaç kullanmadan; diyet, masaj, egzersiz ve tuvalet terbiyesine dayanan; hasta ve ailenin disiplinli tedaviye uyumuyla en zor seviyede bile 2-3 ay içerisinde bu yıllarca çekilen çileden kurtulabilmek gerçekten de mümkünmüş. Kesinlikle TAVSİYE EDERİZ.

İlk seanslardan itibaren çocuğumuzdaki olumlu gelişimleri görmek, disiplin gerektiren tedavi sürecinde gerekli olan moral ve motivasyonu bizlere sağladı. Birkaç seans sonra tamamen kurtulacağımızı çok rahat görebildiğimiz şikayetleri, bunca yıl boş yere çekmişiz.

Çocuğumuz henüz küçük, az kaçırıyor, zamanla düzelir, azaldı galiba yakında bundan da kurtulur gibi düşüncelerle tedaviyi boşuna geciktirmeyin. Az veya çok, gece veya gündüz, çiş veya kaka kaçırma sorunu varsa, çocuğunuzu Halil Hocanın tecrübesine ve Tuğçe Hanımın sihirli parmaklarına teslim etmekten kaçınmayın, gecikmeyin. Tekrar teşekkür eder, tüm çocuklara kuru ve temiz, gün ve geceler dileriz.
S
Sü. Y.
26 Mar 2021
Prof. Dr. Halil Tuğtepe ve fizyoterapistlerinden oluşan çok değerli ekibi İstanbulda bir ilk yarattılar. Multidisipliner tedavi anlayışları ile mesane- bağırsak bozuklukları, çocuklarda idrar kaçırma, kabızlık, kaka kaçırma gibi sorunları ilaçsız bir şekilde keyifle tedavi ediyorlar. Bu alanda çok başarılı uzman doktor ve fizyoterapistlerimizi görmek, başarılarına tanıklık etmek büyük keyif.
Daha nice tedavi başarılarınızı görmek dileğiyle
Ş
Şe. İ.
26 Mar 2021
Kızıma anne karnındayken üreterosel ve sağ çift toplayıcı sistem tanısı konuldu. Doğduğunda çocuk cerrahisi doktoruna yönlendirildik ve gittiğimiz doktorlar daha henüz 40 gününü doldurmamış kızımın böbreğinin yarısını alacağız denmişti. Uzun araştırmalar sonucunda Prof. Dr. Halil hocamızla tanıştık ve yaptığı küçük operasyonla yani üreterosele pencere açınca herşey normale döndü. Bugün çekilen voidingde de reflü olmadığını söyledi. Böylece kızım ameliyat olmaktan kurtulup sağlığına kavuştu. Prof. Dr. Halil hocamıza ve asistanına ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İyi ki Halil hocamızla karşılaşmışız bizi büyük bir dertten kurtardı. İyi ki varsınız Hocam...
F
Fa. E.
26 Mar 2021
Oğlumuz 2018 yılında hipospadiaslı olarak doğdu.Bunun başta ne demek olduğunu anlamadık ve araştırmaya başladık.Öğrendik ki çok ciddi bir rahatsızlık.İş böyle olunca da en iyiyi araştırmaya başladık ve Halil Hocama ulaştık.İlk görüşmemizde 2 aşamalı bir ameliyat yapılacağını ayrıntılı bir şekilde bize aktardı.Kendisine ilk günden itibaren güvendik.Herzaman en iyiyi yapmayı hedefledi.İlk ameliyat çok başarılı geçti,oğlumun hiç ağrısı olmadı ki en çok korktuğum şey canının yanması ve ağrı çekmesiydi,çok şükür hiç biri olmadı.Bu süreci rahat geçirdik.6 ay sonra 2.ameliyatını oldu oğlum.Bu ameliyatta çok iyi geçti,hocamız da çok memnun,oğlum yine hemen ayaklandı ağrı yok sızı yok.2.ameliyattan bir kaç ay sonra beklenmedik bir şekilde fistül dedikleri kaçak oluştu.Bu bizim ve hocamızın morali baya bozdu.3.ameliyat yapılacak fistül kapatılacaktı.3.ameliyat yapıldı ve Halil Hoca bu problemi de başarılı bir şekilde çözüme ulaştırdı.Şuan hiçbir problemimiz kalmadı.Bu süreçte Halil Hocamız ailemizden biri gibi hep yanımızda oldu.Her ameliyattan sonra sıklıkla arayıp durumu nasıl diye kontrol etti.Bizim ne zaman aklımıza bir şey takılsa aradık sorduk anında cevabımızı aldık.Kendisine ve ekibine göstermiş oldukları ilgi alaka ve güler yüzlerinden dolayı çok teşekkür eder,başarılarının devamını dileriz.İyi ki hayatımıza dokundu...
R
Ru. Y.
26 Mar 2021
Merabalar kizim da 3yildir bitmek bilmeyen idrar yolu enfeksiyonu olusmaktaydi ne kadar foktora gotursemde sadece antibiyotik verip bizi geri yolluyorlar di ama isin asli baska bir sey cikti. Enson gittiğimiz çocuk nefroloji doktorumuz bizi prof.dr.Halil Tuğtepe hocamızı önerdi ve iyikide önermiş onun sayesinde kizim sağlığına yeniden kavuştu tabikide aygul ablamızın es geçemeyiz kizimda meğersem pelvik taban kas gerginligi bulunmaktaydı ve bu nedenle kizim hem gece, hem gunduz idrar kaçırması ve büyük tuvaletini kaçırması bulunmaktaydı. Ama bu tedavimizi üstlenen Halil hocamıza ve Aygül ablamıza çok tesekkur ederiz. Bizlere büyük bir özgü en yaşattıkları için cok tesekkur ediyorum. Siz aileler sizlerinde çocuklarında boyle bir sikinti varsa mutlaka Halil hoca ve ekibini tanimalisiniz.
Y
Ya. M.
26 Mar 2021
Almanyada 6 aylik oglumuza konulan hidrosel teshisi uzerine hemen Hocamiz Halil Beye ulastik bir hafta icerisinde oglumuzun ameliyat ve sunnet operasyonunu gerceklestirdi ve ayni gun evimize ciktik.Cok rahat bir sekilde normal hayatimiza geri döndük. Hocamiza ve ekibine gostermis olduklari ilgi şevkat ve hersey icin sonsuz tesekkurler ediyoruz.Iyi ki varsiniz Hocam cok cok tesekkur ediyoruz....
C
Ci. K.
26 Mar 2021
Halil hocam, allah sizden razı olsun.. rabbimizden şifa diledik onuda sizin ellerinize, parmaklarınıza gizlemiş..bize hem abilik hemde hocalık yaptınız,, oğluna hipos tanısı konan aileleri rabbim sizle buluştursun inşallah.. ilginize , samimiyetinize ve ekibinize çok çok teşekkür ederiz.. yalovadan selamlar..
S
Se. B.
26 Mar 2021
Oğlumuzda doğuştan hipospadias vardi ilk ameliyatını devlet hastanesinde oldu ve gerçekten hiç iyi bir sonuç olmadi.Sonrasinda Halil hoca ile yola devam etmeye başladık çok şükür ki harika bir hekim.2 ameliyat sonrasinda oglumuzda hiç bir problemi kalmadi.Guler yüzü ve ilgi alakasi da cabasi.Gercekten Halil hoca ile tanistigimiz icin cok şanslıyız
S
Se. O.
26 Mar 2021
Kızım 10 yaşındayken ürotoroseli olduğunu öğrendik. 5 ayrı üroloji doktoruna göründük. 4 yıl boyunca ameliyattan çekindik. Halil Hoca'mızın ellerine güvenle teslim ettik. Şu an sorun yok hamdolsun. Kendini vatanına ve milletine hayırlı yetiştirmiş insanlara çok ihtiyacımız var. Allah razı olsun inşaAllah.

Sorular

B
Bu. İ.
16 Nis 2021
Merhabalar 2 buçuk yaşındaki oğlum kabızlık sorunu yaşıyor yaklaşık 1 yildir
Yazın farkettim bu durumu ilaç tarzı şurup sonra lavman falan kullandım o anlık durumu kurtariyorduk bı ara olmadi devamlı olunca bir kac aydır probiyotik kullanmaya başladık 1 aydır çok düzeldi onunda markasını değiştirince 4 gündür hiç yapamadi kakasını aynı ürünle değiştirdim yalnız sorunum bu probiyotik kullanimini ne kadar sürdürmeliyim anuste bı darlik varmıdır varsa ne zaman gitmeliyim doktora bilemiyorum yardımcı olur musunuz ?