Gençlik Aşısı
Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı Nedir?

Gençlik aşısı, diğer bir adıyla H-100, yaşlanmaya karşı mücadele için kullanılan en etkin formüllerden birisidir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen, sonuçlarını hızla görebileceğiniz gençlik aşısı uygulaması cilde parlak, sağlıklı ve genç görünümü geri kazandırmayı amaçlar.

Cildin günlük gereksinimleri vardır. Bu gereksinimlerden en önemlisi hyaluronik asittir. Hyaluronik asit vücuttaki bağ dokusunda, eklemlerde ve cildin doğal yapısında yer alan glikozaminoglikan isminde amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenlerden bir tanesidir. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik ve nem kazandırandırır.

Gençlik aşısı, içerisinde yüksek oranda hyaluronik asit ve amino asitler bulunan güçlü bir cilt ilaçtır. İnsan derisi zaman içerisinde elastikiyet ve su kaybına uğrar. Bunun sebebi de cildin yaşlandıkça hyaluronik asit ve kolajen kaybına uğramasıdır. Bu kayıplarla beraber cildin amino asitleri ve peptidleri de zamanla hasara uğrar ve cilt yaşlanma belirtileri ortaya çıkar.

Gençlik aşısı (H-100), içeriğinde çok yüksek oranda güçlü antioksidanlardan ve nem tutuculardan olan %5 oranında mannitol bulunur. Gençlik aşısı (H-100), yaş alma veya genetik faktörlere bağlı olarak kişilerin cildinde oluşan sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde yardımcı olan medikal bir tedavidir. Bebeklerin ciltlerinin oldukça sağlıklı, pürüzsüz ve canlı olmasının en büyük sebebi vücutlarındaki hyalüronik asit miktarının yüksek olmasıdır.

Yaşlandıkça azalan hyalüronik asit ile birlikte cildin kendisini onarma ve sıkılaştırma oranı da bir o kadar azalır. Gençlik aşısı ile cilde hyalüronik asit enjekte edilir; cilt, onarma ve sıkılaştırma işlevlerini tekrar yerine getirmeye başlar.

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanır?

20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilir. 20′li yaşlardan sonra hyaluronik asit azalmaya başlar, 35 yaşından sonra bu azalma hızlanır. Gençlik aşısı nemlilik ve parlaklık içindir. Herhangi bir cilt sorununuz olmasa dahi sadece daha canlı parlak ve gergin bir cilt için uygulanabilir. Cildin görünen yüzeyini yenileme, nemlendirme ve ışıltı kazandırma hem de elastikiyet kaybı, doku erimesi, yüzdeki çökmeler gibi volüm ihtiyacı olan bölgelerde Gençlik Aşısı ile volüm ve hidrasyon desteği gerektirir.

Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

Uygulama başlamadan kişilerde ağrı hissi olmaması için aşının yapılacağı bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Gençlik aşısı dermatologlar ve medikal estetik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Uygulama yapılacak olan bölge uyuşturulduktan sonra ince iğneler yardımıyla gençlik aşısı (H-100) cilt altına enjekte edilir. Uygulama 15-20 dakikalık 2-4 seans da tamamlanır. Seanslar arası 2 veya 3 hafta tutulmaktadır.

Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gençlik aşısı yüzün tüm bölgelerine uygulanır ayrıca boyun, dekolte, el sırtı bölgelerine de uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Gençlik aşısının ilk seansıyla birlikte iyilik halini görmeye başlarsınız 2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavi süresince hastadan bol miktarda su içmesi, beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi için tavsiyelerde bulunulur.

Sigara içiyorsanız sigaraya ara vermeniz gerekmektedir. Sigara içmek cildin kendini yenileme kapasitesini çok azalttığı için cildiniz tedaviye geç yanıt verir. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı tedavinin daha başarılı olmasını ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Gençlik Aşısı Ne Kadar Kalıcıdır?

Uygulama yapıldıktan hemen sonra sonuçları ortaya çıkmaya başlar. Uygulama yapılan kişinin cilt yapısına göre 6-8 ay kadar kalıcılık sağlar. Uygulamanın düzenli yapılmasına bağlı olarak bu etki kalıcılığını uzun süre arttırmaktadır. Asıl amaç sağlıklı bir cildin temelini atmaktır.

Gençlik Aşısı Zararları

Gençlik aşısı yaptıran kişi üzerinde herhangi bir yan etki görülmez. Vücuda enjekte edilen ilaçlar, zaten vücutta var olan maddelerden üretilir ve hücre gelişimi amaçlanır. Dolayısıyla herhangi bir yan etki ile karşılaşma olasılığı oldukça düşüktür.

Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gençlik aşısı uygulamasının hemen ardından günlük yaşama kalındığı yerden devam edilebilir. Çok nadir da olsa ciltte birtakım morluklara rastlanabilir. Bunun geçici olduğu unutulmamalı, kesinlikle kalıcı değildir.

Gençlik aşısı yapıldıktan sonra aşırı soğuğa ve sıcağa maruz kalmamak gerekir. Güneş ışınlarından kendini korumamak ve yüze makyaj yapmak sizi riske atar. Gençlik aşısının kalıcılığı açısından dikkat etmek gerekmektedir.

Yayınlanma Tarihi: 29 Mart 2021
Güncellenme Tarihi: 29 Mart 2021